MY® (Mustafa-Yıldıray)Lumineyes lazer ile göz rengini kalıcı değiştirme yöntemi hakkında merak ettikleriniz

 

Önemli Hatırlatma:

Her gün yüzlerce email almamız nedeniyle, sorularınıza yanıt vermekte zorlanmaktayız, lütfen bu sayfayı iyi inceleyiniz, tıpta esas olan muayenedir, lütfen ön muayeneden geçiniz.

Modifiye MY® Lumineyes tekniği ile göz rengi değiştirme operasyonu basitçe nedir?

Doktorölar, Heterokromi denilen iki göz arasında renk farkı bulunan hastalara tedavi yollarını geliştirirken, özel dalga boylu bu lazer tekniğini geliştirip, estetik amaçlı kullanmanın yollarını aradılar, uzun süreli takip ve gelişmeler bugunku yöntemlerin gelişmesine sebep oldu. özetle ‘’MY®Lumineyes’’ lazer tekniği ile göz bebeğimizde irise siyah –kahverengi renk veren hücreleri uyararak, koyu renkli hücrelerin dökülüp, mavi,ela,gri ve yeşil renge dönüşmelerini sağlanmaktadır.

MY®Lumineyes tekniğini kimler bulmuş ve geliştirmiştir,başka uygulayan doktor ve merkezler var mıdır?

Lumineye tekinigi Amerikalı bir doktor başlatmıştır ve 2011 den beri uygulamaktadır , halen amerikada, ispanya, ingilterede çok sayıda göz merkezinde uygulanıyor.FDA başvurusu yapılmıştır.

MY®Lumineyes tekniği Op.Dr.Mustafa Mete ve Doç.Dr.Yıldıray Yıldırım tarafından  geliştirilmiş olup,dalga boyu ve tekniği şuanda gizlenmektedir.Klasik Lumineye yöntemine göre daha etkili ve daha güvenli bir yöntem geliştirilmiştir.6 yıla yakın sğrede hastalarımıza güvenle kullanılmaktadır.Başarı yüzdesi % 95-99 olarak gerçekleşmiştir.

Bu teknik uluslararası bilimsel göz yayınları dergisinde bilimsel makale olarak tarafımızdan yayınlanmıştır.yani artık bilimsel bir operasyon olarak literatüre sokulmuştur.

Peki bu teknik bütün insanlara uygun mudur?

Bu teknik ile bir çok insanın göz rengini yeşil,gri, ela ,mavi renge dönüştürebiliyoruz.uygulanamayacak insanlar ön muayene sonrası belirlenmektedir.

Mavi yeşil göz rengi olanlara yapılıyor mu?

Göz yeşil-mavi renkli olan insanlara bu işlem uygulanamıyor zaten bu işlem ile bu renkler elde edilebiliyor.

MY®Lumineyes tekniği ile göz rengini önceden belirleyebiliyormuyuz?

Hayır.Her insanda bu lazere cevap farklıdır,lazer öncesi ne tonda ve nasıl bir renk oluşacagını önceden bilmemiz mümkün değildir.Herkeste de mutlaka renk değişimi olacak diye bir kaide de yoktur. meydana gelen renk değişimi homojen ve eşit oranda olması da kaide değildir.Lazer öncesi beklenen gözbebeğinin renginin açılmasıdır,bu da farklı renklerde olabilmektedir.

MY®Lumineyes tekniği nasıl uygulanıyor?

Bu operasyon tamamen özel bir dalga boyuna sahip lazer kullanılarak yapılıyor.işlem 3-5 dakika arası sürüyor,hastanın durumuna göre 1-2-3 hafta aralıklarla 3-4 defa tekrarlanıyor.Hasta işlem sonrası işine dönebiliyor.

MY®Lumineyes tekniği güvenlimidir ,herhangi bir riski var mıdır?

Uzun dönem sonuçlarımız ve vakalardan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda,Bu işlem yüksek güvenli bulduk ve çalışmalarımız devam etmekte
Lazer esnasında İnsanlar rahatsızlık hissetmemektedirler. Uygun hasta seçimi çok önemlidir.

 

MY®Lumineyes tekniği sonrası hasta evine ne zaman dönmektedir ?

Lazer uygulaması sonrası hasta gündelik hayatına, bulanık görmüyor ise otomobil kullanabilir,spor yapabilir,lazer öncesi ve sonrası hayatında bir değişiklik olmaz.herhangi bir istirahat veya dinlenme gerekmez.

MY®Lumineyes tekniği ile kaç hasta göz rengini değiştirmiştir ?

Son yaptığımız hastalar ile birlikte 142 hastanın 139 unda göz rengi değişimi başarılı ile sonuçlanmış,3 hastada ise renk değişimi yapısal farklılıklar nedeniyle meydana gelmemiştir bu hastalar eski göz rengi ile normal hayatlarına devam etmektedirler.

Kaç yaşından itibaren  MY®Lumineyes tekniği uygulanabiliyor ?

18 yaşından itibaren bu lazer tekniği başarılı ve güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.

MY®Lumineyes tekniği öncesi hastalar neler yapmalı ,nasıl bir hazırlık yapmalıdırlar?

Operasyon öncesi hastalar lens kullanıyor ise,2-3 gun önceden lens kullanımını sonlandırmalı.Konjuktivit rahatsızlığı olanlar tedavileri bitirip o şekilde gelmelidirler.

Modifiye MY®Lumineyes tekniği hangi hastalara uygulanamaz?

1-Kontrolsüz Diabet-Şeker hastalarına

2-Kapalı ve açık açılı glokom hastalarına ( göz tansiyonu hastalarına)

3-İridosiklit-Üveitis hastalarına

4-ağır romatizmal hastalığı olanlara

5-doğuştan iris yokluğu durumu olanlara

6-renkli gözü olanlara

7-bilinmeyen sistemik hastalığı olanlara.

Yukardaki listede bulunan hastalığa sahip insanlara,MY®Lumineyes tekniği ile lazer operasyonu yapılamamaktadır.

Kimlere MY®Lumineyes tekniği ile göz rengi değiştirme operasyonu uygulanabilir?

Yaşı 18 ve yukarısı olan,yukarda belirtilen hastalıklara sahip olmayan herkese Modifiye MY®Lumineyes tekniği ile göz rengi değişimi başarılı olarak uygulanabilmektedir.

MY®Lumineyes tekniği ile göz rengi değiştirme operasyonunun etki süresi ne kadardır ?

Bu lazer operasyonun etki süresi ömür boyudur,Bu işlemin geri dönüşü yoktur,yeni göz rengi ile hayat boyu yaşamanıza devam ederler.

Daha evvel göz ameliyatı geçirmiş insanlar,Modifiye MY®Lumineyes tekniği ile göz rengi değiştirme operasyonu yaptırabilirler mi?

Evet olabilirler .Bazı özel haller dışında hemen herkese yapılabilmektedir.

MY®Lumineyes tekniği ile göz rengi değiştirme operasyonu ücreti ne kadardır ?

Toplam ortalama 3-5 seans yapılacaktır,Türkiyede tanıtım nedeniyle özel uygulama mevcuttur. Lumineyes amerikada 5000 dolar, ispanya 4500 eurodur.