neden My Lumineyes lazer tekniği ?

bilindiği üzere göz rengini değiştirmek için elimizdeki materyaller sınırlı,kısaca özetlersek

1-renkli kontakt lensler

2-yapay iris implantları

3-lumineyes lazer ve diğerleri(neweye,stroma laser, vs)

4-My lumineyes lazer

şekil-1 kontakt lense bağlı enfeksiyon

kontakt lenslerin göz sağlığı üzerine yaptığı olumsuz etkiler saymakla bitmiyor,hiç bir gözdoktoru kontakt lenslerin sağlıklı oldugunu söyleyemez,kontakt lenslerin olumsuz etkileri çok geniş yer tutmaktadır.

sağlık dışında kontakt lenslerin yapaylığı ,estetik açıdan hoş durmaması,zararları,konforsuzlugu ve uzun dönemdeki yüksek maliyeti vs vs

insanları daha etkili,guvenli  ve az maliyetli yöntem aramaya itmiştir.

 

şekil-2 iris implantı

yapay iris implantları,çok yuksek maliyeti,hasta seçimindeki zorluklar,operasyonun yüksek riskler içermesi ,girişimsel uygulamanın fazlalığı ,uygulanan bir çok hastada sonradan bunların çıkarılmak zorunda kalınması vb nedenlerle gunumuzde rağbet görmemektedir,bu implantlar da tıpkı kontakt lensler gibi oldukça yapay bir görünüm sağlamaktadırlar.

şekil – 3 lumineye-renkli gözler

lumineyes lazer tekniği bu konuda çığır açarak,güvenli,uzun dönemde ekonomik , kalıcı,konforlu,tamamen tamamen doğal bir göz rengi sağlayarak ,yeni bir devrin kapısını açmış gözükmekte. Elbette uygun hasta seçimi,profesyonel ve bu konunun uzmanı ekip gerektirmektedir.

 

şekil-4 MY lumineye lazer

MY lumineyes lazer tekniği , özellikle Heterokromi tedavisinde,dalga boyu ve tekniği açısından klasik lumineyes lazer ve  diğer lazer yöntemlerine göre güvenlik ve avantaj farkı ile geliştirilmiş, bilimsel çalışmalarla desteklenmiş yeni bir yöntemi sunma imkanı vermiştir.Bu yöntem ile daha etkin ve güvenli göz rengi değiştirme imkanı yakalanmış olacağı öngörülmektedir.iyileştirme ve geliştirme çabaları devam etmektedir.

 

 

cerrah

One thought to “neden My Lumineyes lazer tekniği ?”

  • Parla karen gok

    Aralık 6, 2017 at 1:31 pm

    Bana bilgi verebilirmisiniz

Comments are closed.