seren serengil ,fahriye evcen,buse narcı göz rengini değiştirdi mi ?

Buse Narcı’nın hayranlık uyandıran göz rengi estetik harikası çıktı!
Adı bir dönem Özcan Deniz ile anılan Buse Narcı şimdi de estetik operasyonları ile anılıyor. Son olarak Star TV’de yayınlanan Türk Malı dizisinde oynayan Buse Narcı’nın koyu kahverengi olan gözlerini operasyonla maviye dönüştürdüğü öne sürüldü. Televizyona çıktığı günden beri herkesin hayran olduğu Buse Narcı’nın masmavi gözleri meğer ameliyatla değiştirilmiş, asıl gözleri kahverengiymiş. Kahverengi gözlü fotoğrafı yayınlanan 1993 doğumlu oyuncu, daha önce de gündeme gelen benzer iddiaları reddetmişti. Peki Buse Narcı kimdir? Buse Narcı’nın gerçek göz rengi nedir? Ameliyatla göz rengi değiştirmek mümkün mü detaylar haberimizde…
Buse Narcı’nın hayranlık uyandıran göz rengi estetik harikası çıktı!

Şu sıralar Türk Malı dizisiyle ekranlarda boy gösteren Buse Narcı’nın koyu kahverengi olan gözlerini operasyonla maviye dönüştürdüğü iddia edildi. ‘Duymayan Kalmasın’ programında yer alan habere göre; her defasında göz renginin mavi olduğunu söyleyen Buse Narcı’nın operasyonla istediği göz rengine kavuştuğu öne sürüldü. 24 yaşındaki Buse Narcı, adını 6 yıl önce kendinden 20 yaş büyük olan Özcan Deniz ile yaşadığı aşkla duyurmuştu. Duymayan Kalmasın adlı magazin programında Narcı’nın kahverengi olan gözlerini ameliyatla mavi yaptığı söylendi. Peki Buse Narcı kimdir? Buse Narcı’nın gerçek göz rengi nedir? Ameliyatla göz rengi değiştirmek mümkün mü? Detaylar haberimizde…

BUSE_NARCI

RENKLİ GÖZLÜ OLMAK İÇİN AMELİYAT OLDU
Kahverengi göz renginden memnun olmayan ve bir süre mavi lens takan Buse Narcı bıçak altına yattı. Yapay rengi göz irisi yöntemiyle ameliyat olan Narcı, kahverengi olan gözlerini maviye döndürdü.

20 SANİYEDE MAVİ GÖZLÜ OLDU
Buse Narcı’nın yaptırdığı öne sürülen ameliyat dünyada çok popüler. Bu yöntemle özel frekansta çalışan lazer ışını sayesinde irisin üst katmanındaki kahverengi pigmentler 20 saniyede yok ediyor.

2-3 haftalık süre sonunda göz tamamen maviye dönüyor. Sadece kahverengiden maviye dönüşümlerde uygulanan bu işlemin geri dönüşümü yok. Çünkü kahverengi dokunun yeniden oluşabilmesi mümkün olmuyor.

SEREN SERENGİL DE GÖZLERİNİN RENGİNİ AÇTIRMIŞ
Buse Narcı’nın ameliyatla göz rengini mavi yaptırdığı haberinin ardında, program sunucusu Seren Serengil de göz rengini ameliyatla açtırdığını itiraf etti.

buse8

BURE NARCI KİMDİR?
Buse Narcı, 1993 yılında Fethiye’de dünyaya geldi. Tevfik Hiçyılmaz’dan eğitim alan Narcı, Oda Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaktadır. Kenan Işık’ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasına katılıp ilk soruda elenerek Türkiye gündemine oturmuştu.

Daha sonra Show Tv’de yayınlanan “Bugün Ne Giysem” yarışmasına katılıp burada Barbie olarak adlandırılınca foto modellik teklifleri alan Buse Narcı, şu sıralar Emre Altuğ ile aşk yaşadığı iddia ediliyor.

GÖZ RENGİ DEĞİŞTİRME AMELİYATI – LUMİNEYES
Gözler temelde 4 çeşit renkten oluşur. Bunların tümü birer renk olmasına rağmen, renkli göz dediklerimiz mavi ve yeşildir. Bunların dışında da kahve rengi ve siyah gözler vardır. Zaten genelde de bu dört rengin farklı tonlarında göz renklerine sahibiz. Örneğin benim göz rengim ela dediğimiz, aslında kahverenginin bir tonu olan fakat bazı durumlarda farklı renkte görünen bir renkte. Bazı kişilerde gördüğüm griye dönük renklerde aslında yeşilin çok açık tonları olmaktadır.

ass

GÖZE RENK VEREN MADDE NEDİR?
Sklera bir bağ dokusudur. Stroması beyazdır, fakat gözün ön kısmında şeffaftır ve bundan dolayı ışığın gözün içine girmesini sağlar. Bu şeffaf skleraya kornea adı verilir. Patolojide kornea şeffaflığını kaybedip göz rengini değiştirebilir ve skleranın rengi gibi beyazlaşma olur. Koroid bol pigment içeren bir damar tabaka dokusudur. Retina ise pigmentli bir epiteldir. İris iki dokudan oluşur. Bunlar koroid ve retinadır. Koroid ön tarafa doğru bakar ve retina arkaya doğru. Bundan dolayı göze rengini veren koroid dokusudur. Koroid ne kadar pigment içerirse gözün rengi o kadar siyaha döner ve ne kadar az pigment içerirse o kadar da açık renge döner (mavi). Bu akşınlığın neden göze kırmızı renk verdiğini açıklar. Akşınlık hastalığında melanosit hücrelerin ürettikleri melanin pigmentleri dışa dökmüyorlar. Böylelikle keratinosit hücreleri melanini alamıyorlar. Bu sitolojik bozukluk pigmentlerin epitelde yayılamamalarına ve dokunun çok açık renge sahip olmasına neden olur. Ama koroid bir damar tabakası olduğu için pigmentlerin renginin yerini kan rengi alır ve koroid, yani göz kırmızı renkte görünür. Hatta bazı fotoğraflarda sağlıklı gözlerin kırmızı olmalarının nedeni kan renginin yansımasıdır.

Bu bana biraz sıkıcı ve konumuzun özü için uzun geldi. Aslında olan şu, hepimizin en az bir kere adını duyduğu gözümüzün retina adında ki bölümü gözün arkasında doğru bakmaktadır. Retinanın hemen önünde ise Koroid isminde bir tabaka bulunmaktadır. Bu Koroid tabakası ise pigmentlerden oluşmaktadır. İşte gözümüzün renkli görünen kısmı bu pigmentlerdir. Bu bölümdeki pigmentler ne kadar çoksa göz o kadar siyah, ne kadar azsa o kadar mavi renk olur. Bunun arasında da diğer renklere sahip olur. Bu yüzdendir ki, açık renk gözlü kişilerin gözleri güneş ışığına karşı daha hassastır.

[haber=52471]
PEKİ GÖZ RENGİNİ NEDEN DEĞİŞTİRELİM Kİ?
Evet bu kritik bir soru.. Bu yazıyı yazan şahsım adına gerçekten böyle bir işleme ihtiyaç yok. Ama internette sıkça gördüğüm, hatta kendi sosyal çevremde de göz rengini değiştirmek isteyen en az üç beş kişi olduğunu düşünürsek, gerçekten bu işleme talep var gibi görünüyor. Peki neden insanlar göz rengini değiştirmek isterler?

Bu sebeplerin en başında, belki de tek sebep olarak görsel kaygılar gelmektedir. Görsel derken, sizinde tahmin edeceğiniz gibi bu, görmek eylemiyle ilgili değil. Daha iyi görünmekle ilgili bir sorunsal. Göz rengini değiştirmek isteyen kişiler, ki hemen hemen tamamı kahverengi gözlerden, daha açık gözlere geçmek isteyenler, kendilerine daha çok yakışacağını düşündükleri için ve kendilerini daha iyi hissedecekleri için bu operasyonu istemektedirler.

GÖZ RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK MÜMKÜN MÜ?
Evet göz rengini değiştirmek bir takım lazer işlemleriyle mümkün. Göz rengini değiştiren operasyonların ismi artık daha sık duyulmaya başlandı. Şu an yüksek ücretlere yapılsalar da, kısa süre sonra daha makul ücretlere ve çok yaygın olarak işlem göreceğe benziyor. Bu yöntemlerin arasında da en çok tercih edileni Lumineyes isimli lazer işlemidir.

buse7

LUMİNEYES İLE GÖZ RENGİ NASIL DEĞİŞİR?
Lumineyes, özel bir frekansta çalışan lazer ışını sayesinde, irisin üst katmanındaki kahverengi pigmentle 20 saniyede yok ediliyor. iki üç haftalık bir süre sonunda da göz tamamen maviye dönüyor. Sık sık pişmanlık yaşayanlar içinse, sadece kahverengiden maviye dönüşümlerde uygulanabilen bu işlemin geri dönüşü maalesef yok. Çünkü kahverengi dokunun yeniden oluşabilmesi mümkün değil.

kaynak :https://www.superhaber.tv

cerrah

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir